Тернопільські журналісти блукали кам’яними лабіринтами

У суботу, 18 листопада, тернопільські медійники на один день змінили амплуа та з «акул пера» перевтілилися у спелеологів.

Подарувала представникам засобів масової інформації таку нагоду громадська організація «Тернопільський інститут медійних інновацій», за сприяння та фінансової підтримки відділу туризму Тернопільської обласної державної адміністрації. Поводирями і наставниками для підкорювачів печери стали працівники пошуково-рятувального відділення АРЗ СП Управління ДСНС України в Тернопільській області та члени спелеоклубів «Поділля» та «Кристал».

«Тернопільщина багата на печери. Вони є потужною туристичною атракцією для нашої області. Проте їхньому дослідженню приділяється недостатньо уваги, – каже організатор даного заходу юрист ГО «Тернопільський інститут медійних інновацій» Мирослава Вовна. – Директор громадської організації «Тернопільський інститут медійних інновацій», депутат обласної ради Володимир Бобко, у якого я є помічником, вже давно піднімав тему печер. Наразі на Тернопільщині є друга за довжиною печера у світі, а за гіпотезою Володимира Бобка, нерозвідані ходи можуть виявитися довшими і навіть сполучати кілька печер, які знаходяться поруч, утворюючи одну найбільшу в світі.

Тепер, ми, через нашу громадську організацію хочемо привернути увагу до тернопільських печер. Ми надіємося, що кожен із присутніх внесе свою лепту у збільшенні згадуваності печер Тернопільщини у засобах масової інформації та інтернеті зокрема. І завдяки цьому більше людей про них дізнається, і відповідно більше людей захочуть їх відвідати. Наскільки це безпечно ми вирішили переконатись особисто, а враховуючи, що кількість тих, хто повернувся додому збіглась із кількістю тих, хто вирушив на цю захоплюючу пригоду, то це таки абсолютно безпечно, а отже печери чекають на своїх дослідників», – розповідає Мирослава Вовна.

Місцем проведення такого незвичного квесту стала печера Млинки, що знаходиться у селі Залісся Чортківського району. Озброївшись картами і компасом журналісти близько трьох годин блукали кам’яними лабіринтами, які подекуди готували доволі складні випробування.  За задумом, учасники мали знайти, нібито, заблукалого у печері туриста, а для цього потрібно було бути досить уважними. Та новоявлені спелеологи змогли подолати всі складнощі та перешкоди і виконати поставлене завдання.

Начальник пошуково-рятувального відділення АРЗ СП Управління ДСНС України у Тернопільській області Сергій Яворський розповідає, що кожна печера має свою особливість, параметри та розміри. Печера «Млинки» є печерою сухого типу, температура повітря усередині становить від 9 до 11 градусів Цельсія. Загальна протяжність ходів становить близько 50 тис. метрів.

«Печера складна тим, що має кількохярусну та розгалужену структуру. Відповідно, загубитися у ній можна легко. Основними негараздами, що можуть спіткати людину – це дезорієнтація в умовах лабіринту, і як наслідок – зневоднення під час тривалого перебування у печері без води, переохолодження, а також травми які можна отримати при доланні форм печерного рельєфу», – каже Сергій Яворський.

Більшість учасників квесту в печері були чи не вперше, вони розповідають, що подекуди було навіть страшно, але все таки неймовірно захопливо та цікаво.

Дослідивши кам’яні лабіринти, повечерявши смаколиками від гастро-пабу «Natura», який люб’язно погодився пригостити представників засобів масової інформації, втомлені але в хорошому настрої та з купою позитиву, медійники повернулися додому та до, вже звичної для себе, ролі журналістів.

Поширити:

Post Author: Diana