Тернополян запрошують поринути у різдвяну казку

У Тернопільському обласному краєзнавчому музеї триває персональна виставка «Різдвяна казка», на якій представлені витинанки, ляльки-мотанки і новорічний декор.

Авторами неймовірних творінь є члени Національної спілки майстрів народних мистецтв України Галина Дудар та Алла Шушкевич. Також до них приєдналася Оксана Чорномаз, яка доповнила виставку новорічним декором.

Майстрині є дослідницями, тому можуть розповісти про витинанки і ляльки-мотанки надзвичайно багато.

За словами Галини Дудар, на виставці представлено її роботи на різдвяну тематику за три роки.

«Це мистецтво не є древнім та забутим, адже зараз воно відроджується та набуває сучасного забарвлення», – каже майстриня.

Серед нових робіт пані Галини  «Різдвяний Тернопіль» і «Катедра», а в планах – картина-витинанка, на якій буде зображено Парафіяльний костел, який до Другої світової війни стояв на місці сучасного ЦУМу.

«Витинанка дає простір для фантазії, це не лише сніжинки, а можна робити надзвичайно багато гарних речей», – наголошує Галина Дудар.

Майстриня Алла Шушкевич займається виготовленням ляльок-мотанок з 2011 року.

«Лялька прийшла до нас із глибини віків, це народний фольклор, який передавався від бабусь до онуків. В нас нема точних описів як це робиться, ми лише можемо собі уявляти. Лялька-мотанка дає великий потенціал для творчості. Адже тут можна навчитися не лише мотати обличчя, але й шити одяг, вишивати, ткати, щоб лялька була справді гарною», – розповідає пані Алла.

Помилуватися неймовірними витворами, які дарують атмосферу різдвяної казки у краєзнавчому музеї можна до 19 січня.

Поширити:

Post Author: Diana