ліки

Тернополяни з діабетом ІІ типу можуть отримати необхідні препарати за програмою «Доступні ліки»

Відповідно до нового затвердженого Реєстру  лікарських засобів, які підлягають реімбурсації,  до програми «Доступні ліки» включено 48 препаратів для лікування діабету  ІІ типу. З початку року лікарі виписали понад 1 млн 900 тис е-рецептів для пацієнтів з діагнозом діабет ІІ типу.

У рамках державної програми реімбурсації “Доступні ліки”, отримати необхідні ліки можна безоплатно або з незначною доплатою, за електронним рецептом сімейного лікаря в аптеці. Понад 90% виписаних е-рецептів уже погашено, а, значить, більше 1 млн 700 тис людей отримали необхідні препарати.

Для отримання інсуліну пацієнту необхідно прийти на прийом до свого лікаря-ендокринолога, у якого він перебуває на обліку. Ендокринолог відмічає пацієнта в реєстрі пацієнтів, що потребують інсулінотерапії,  і виписує рецепт.

Нагадаємо, програму «Доступні ліки» розпочато Урядом у 2017 році, а з 2019 року ліки можна отримати тільки за електронним рецептом, виписаним сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами через електронну систему охорони здоров’я. Також за цією програмою можна отримати лікарські препарати з серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою безоплатно або з незначною доплатою.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *