Трагедія у Броварах, серед загиблих відомий тернополянин

Сьогодні, 18 січня, жителів Броварів розбудив вибух — це був звук падіння гелікоптера. Жертвами авіатрощі стали 14 людей, дев’ятеро були на його борту, зокрема міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, його заступник Євгеній Єнін та держсекретар МВС тернополянин Юрій Лубкович. Вони прямували у відрядження в Харківську область.

Денис Монастирський очолював МВС півтора року, від липня 2021-го. Ще в день свого призначення 41-річний урядовець казав, що погодитись на посаду міністра було найскладнішим рішенням у його житті.

За освітою Денис Монастирський юрист, мав звання доцента та викладав у рідному Хмельницькому університеті управління та права, мав практичний досвід роботи за фахом.

Протягом 2015—2016 років Монастирський брав участь в обранні керівного складу місцевих прокуратур, формуванні Державного бюро розслідувань.

У політику прийшов 2019-го, коли був обраний народним депутатом від «Слуги народу». До того, як обійняти посаду міністра, очолював правоохоронний комітет ВР.

На момент трагедії Монастирському було 42 роки, у нього залишилась дружина та двоє синів.

Перший заступник міністра МВС Євген Єнін був досвідченим держслужбовцем. Уродженець Дніпра, 2002-го з відзнакою закінчив Національну академію Служби безпеки України за спеціальністю «Правознавство».

2005-го Єнін отримав роботу в посольстві України в Молдові. Там до 2010 року обіймав посаду третього, а згодом другого секретаря.

Потому працював у МЗС, опікуючись питаннями, пов’язаними з країнами Південно-Східної Азії та Океанії, Далекого Сходу, Південної Європи, Балкан та Південного Кавказу. Кілька років був радником у посольстві України в Італії.

2016-го Єнін став заступником тодішнього Генпрокурора Юрія Луценка, відповідальним за міжнародне співробітництво. Він був головним рушієм у міжнародних судах проти РФ: від збитків, завданих російською агресією і до повернення скіфського золота.

У квітні 2020-го Євгеній Єнін був призначений заступником міністра закордонних справ Дмитра Кулеби. Уже за місяць його уповноважили бути агентом України в її справах проти Росії в Міжнародному суді ООН.

2021 року Єнін перейшов на роботу до МВС, де відповідав за співпрацю з силовими відомствами інших країн.

У загиблого Євгенія Єніна залишилась дружина та двоє дітей.

Держсеретарю МВС Юрію Лубковичу було 33 роки. На цю посаду його призначили наприкінці 2021-го.

Тернополянин Лубкович 2010 року закінчив Університет імені Еразма Роттердамського за спеціальністю «Бізнес». Цього ж року отримав ступінь бакалавра з менеджменту в ТНЕУ, а наступного – магістра з менеджменту зовнішньоекономічної діяльності.

Працював у держслужбах протягом останніх 10 років, зокрема в Тернопільській ОДА, Секретаріаті Кабміну та Апараті Верховної Ради.

Уже за кілька годин після трагедії український уряд зібрався на позачергове засідання, щоб обрати тимчасового виконувача обов’язків Міністра внутрішніх справ. Ним став голова Нацполіції Ігор Клименко, про це повідомив прем’єр Денис Шмигаль.

Одразу після оголошення рішення Кабміну, Ігор Клименко заявив, що зробить все, щоб встановити причини катастрофи, та пообіцяв продовження стабільної роботи всіх структур МВС: “Наша основна задача – продовження політики МВС, яку започаткував, успішно впроваджував міністр Денис Монастирський. Ми маємо виконати всі завдання в пам’ять про наших побратимів. Ми зробимо все, щоб країна працювала стабільно, а кожен громадянин відчував безпеку”.

 

 

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *