прапор

У Чорткові лунали постріли та залпи гармат

У суботу, 26 червня, у Чортківському замку відбувся захід присвячений Чортківській офензиві. На всіх присутніх очікували патріотична музика та реконструкція бою між січовими стрільцями і польським військом.

«У Чорткові ми вшанували події, які відбулися в 1919-му році, коли УГА визволяла терени рідної землі від загарбників. Визвольна боротьба вояків УГА в ХХ столітті показала усім нам, що ми самі повинні захищати свою країну! У нас має бути добре вишколене військо, потужні Збройні сили з хорошим сучасним озброєнням.

Чортківська офензива – одна з найяскравіших сторінок збройної боротьби нашого народу. Тоді УГА вдалося визволити Ягільницю, Чортків, Бучач, Тернопіль та вийти на лінію Броди – Перемишляни – Букачівці. Мужні воїни, які проявили себе під час Чортківської офензиви, стали основою армії, котра звільнила й Київ. Вони поповнили бойові з’єднання ОУН, УПА, проявили себе в боротьбі за Незалежність України.

Цьогоріч ми святкуємо 30-річчя відновлення Української держави! Сьогодні ми повинні гідно продовжити справу наших предків, всіх борців за волю України!  Боротьба за свободу України триває. Історія про героїзм УГА не повинна забуватися. Ми зобов’язані популяризувати її та навчати своїх дітей через такі патріотичні заходи. Мужність вояків УГА має бути прикладом для виховання наступних поколінь!», – зазначив голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

Організатори заходу –  Тернопільський обласний молодіжний методичний центр та громадські організації.

Керівник ТОММЦ Богдан Бутковський розповідає, що наступного року планують організувати масштабніший захід та виходити на рівень всеукраїнського фестивалю.

«Чортківська офензива – це унікальне явище в історії, яким має гордитися уся Тернопільщина та уся Україна. А мешканці Чорткова мають пишатися тим, що вони є нащадками тих героїв, які боролися за нашу державу», – наголошує організатор.

Додамо, що Тернопільський обласний молодіжний методичний центр постійно влаштовує подібні заходи, які сприяють патріотичному вихованню молоді.

Поширити:

Post Author: Diana