облрада

У Тернополі обговорили стан зовнішньоекономічної діяльності області

У Тернополі відбулося засідання колегії  обласної державної адміністрації під керівництвом голови ОДА Степана Барни. Під час колегії обговорили стан зовнішньоекономічної діяльності області протягом 5-ти місяців поточного року та залучення прямих іноземних інвестицій.

Очільник області акцентував увагу присутніх на тому, що Тернопільщина – багатий та інвестиційно привабливий регіон. Тому дуже важливо дбати про розвиток економіки краю, інфраструктури, а також покращення рівня життя та створення нових робочих місць, підняття середньої заробітної плати.

«Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України уже затверджено 31 проект, який буде фінансуватися у 2018 році за рахунок коштів Фонду регіонального розвитку. На реалізацію важливих проектів Тернопільщина отримала майже 195 мільйонів гривень. Ще 62 мільйони гривень залучать з місцевих бюджетів на умовах співфінансування. У цьому році ми вперше вийшли на формат, коли не займаємося перекриттям дахів, заміною вікон, а реалізовуємо в комплексі проекти розвитку регіону», – наголосив Степан Барна.

Проекти, які на умовах співфінансування отримають кошти ДФРР, стосуються розвитку галузі медицини – 9, освіти – 10, культури – 2, соціального захисту – 1, житлово-комунального господарства – 3, спортивної інфраструктури – 4. Також  будуть реалізовані довгоочікувані проекти реставрації Бучацької ратуші та завершення будівництва державного архіву у м. Тернопіль.

«Сподіваюся, що реалізація цих проектів дасть змогу завершити низку довгобудів. Також важливо окреслити спільну стратегію щодо реалізації проектів з фонду регіонального розвитку на наступний рік», – наголосив голова ОДА.

За його словами, важливою є також робота щодо залучення коштів технічної допомоги та забезпечення отримання максимально доступних адмінпослуг у громадах. Зокрема, у 2018 році у рамках проекту «Прозорий офіс» розпочато будівництво 5 ЦНАПів за кошти з державного бюджету у Мельниця-Подільській, Скала-Подільській, Великогаївській, Великодедеркальській та Байковецькій об’єднаних територіальних громадах.

Степан Барна наголосив на важливості залучення інвестицій для розвитку краю. Він зазначив, що значну роль у цьому питанні відіграють якісно підготовлені презентаційні матеріали та документи на земельні ділянки.

«Тернопільська обласна державна адміністрація, районні адміністрації, управління міжнародного співробітництва та фандрайзингу ОДА є першими союзниками у тому, щоб допомогти реалізувати інвестиційні проекти. Наше завдання зацікавити інвесторів вкладати свої кошти у розвиток Тернопілля, сплачувати податки та створювати нові робочі місця», – підкреслив очільник області.

Також присутні розглянули завдання органів місцевого самоврядування щодо забезпечення продовольчої безпеки регіону, протипожежний захист при збиранні та переробці сільськогосподарської продукції і дотримання законодавства з охорони праці та зайнятості працівників на виробництві у 2018 році.  Окремі питання стосувалися розпорядження землями сільськогосподарського призначення державної власності.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *