прапор

У Тернополі показали «100 перемог України»

У музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини відбулося відкриття тематичної виставки «100 перемог України», приуроченої до Дня Конституції.

У ніч з 27 на 28 червня 1996 року Верховна Рада України, висловлюючи суверенну волю громадян нашої держави і спираючись на багатовікову історію українського державотворення, прийняла Основний Закон України – Конституцію, яка стала реальною і дієвою основою розбудови незалежної демократичної держави як повноправної учасниці світового співтовариства.

Конституція увійшла в суспільне життя як гарант державності і демократії, незалежності і соборності нашої держави. Її найвища юридична сила – верховенство права, політичні, економічні та ідеологічні фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

«Кожна окрема самостійна держава має мати свою Конституцію. Без Конституції Україна була б неповноцінною державою», – наголосив народний депутат України першого скликання Володимир Колінець.

Депутат Тернопільської обласної ради, викладач, кандидат юридичних наук Ольга Заставна зазначила, що потрібно щоденно повторювати важливі конституційні постулати, аби кожен українець навчився ними користуватися.

«Цей документ стосується кожного з нас, він стосується кожного дня нашого життя, він має надзвичайно велику вагу. Ми маємо популяризувати його, утверджувати у кожному нашому кроці. Цей документ має величезне значення для державності, бо її б не існувало без нього», – зауважила пані Ольга.

На виставці представлено вісімнадцять стендів з ілюстраціями, фото та короткими історіями про становлення Української держави. Діятиме виставка у музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини до 30 червня, після цього  її представлять у районних центрах області та об’єднаних територіальних громадах.

Поширити:

Post Author: Diana