У Тернополі відкрилася виставка присвячена Йосифу Сліпому

У Тернопільському обласному  краєзнавчому музеї відкрилася виставка приватної збірки тернопільського історика Василя Штокала – «1030-річчя хрещення Руси-України: (від Святого Володимира Великого, митрополита Іларіона – до патріарха Йосифа Сліпого)».

 

У експозиції представлена  колекція рідкісних видань присвячених 125-літтю Йосифа Сліпого. Це ексклюзивні видання, яких практично немає в Тернополі.

 

Також у музеї експонується практично вся філателія присвячена Йосифу Сліпому.

 

Окремий блок охоплюють матеріали, присвячені Віденській битві. «Йосиф Сліпий перший сказав, що якби не українські козаки, то перемоги в битві під Віднем могло би і не бути. І коли видавалися твори про Йосифа Сліпого, то з цієї праці брали епіграфом висловлювання патріарха», – розповідає директор музею Степан Володимирович Костюк.

 

Родзинкою виставки є пам’ятна монета, номіналом 2 гривні, випущена Національним банком України з нагоди 125-ліття патріарха Йосифа Сліпого та ювілейна пам’ятна медаль.

 

Окреме  місце відведено поліграфічним пам’яткам, це програми заходів, афіші, листування, які зафіксували відзначення ювілею патріарха в різних містах України та світу.

 

Триватиме виставка у краєзнавчому музеї до 15 квітня.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *