У Тернополі відзначили 130-річчя від дня народження Йосифа Сліпого

Вчора, 17 лютого, у Тернополі відзначили 130-річчя від дня народження патріарха Української греко-католицької церкви Йосифа Сліпого.

Біля пам’ятника патріарху, який знаходиться на території Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ, відбувся молебень та покладання квітів.

“Мої дорогі! Поставте собі питання: що про вас одного дня скаже історія?” — цю фразу часто повторював Йосиф Сліпий. Протягом усього свого життя, сповненого любові до Господа та людей, і, водночас, жорстоких переслідувань від радянської влади, Йосиф Сліпий залишався відданим Батьківщині й високим християнським ідеалам. Йосиф Сліпий, пройшовши крізь жорна репресій тоталітарного режиму, не зрадив своїй совісті та власному народові. За 18 років у нелюдських таборах він не зламався і до кінця своїх днів продовжував служити Богу й боротися за волю України!

“Український народе, як я сказав, будь собою! Не підлещуйся, другим у ласки не заходь, але сам власною працею здобудь своє майбутнє! Будь свідомим того, що ти є українським народом! Якщо ця ідея ввійде у Вас, у духовенство, в мирян та в духовні семінарії — тоді, мої Дорогі, ми витримаємо це все лихо довкола нас. А велика-велика надія — на тих найменших, які підтримують нашу надію, що по нашій смерті ви таки не пропадете. Прийде твоя хвилина, коли ти станеш і займеш належне місце “в колі народів”. Будьмо собою — і маємо надію, що буде краще”, — заповідав нам Йосиф Сліпий! Тож і ми будьмо гідними Його великих Заповітів! Живімо так, як вчив нас Йосиф Сліпий!”, — зазначив голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

Довідково:

Верховний Архиєпископ Йосиф Сліпий (прізвище при народженні — Коберницький-Дичковський) — український церковний діяч, єпископ Української греко-католицької Церкви, кардинал Католицької церкви; з 1 листопада 1944 року Митрополит Галицький та Архієпископ Львівський, з 23 грудня 1963 року Верховний Архиєпископ Львівський — предстоятель Української греко-католицької церкви.

Поширити:

Post Author: Diana