освіта

У Тернополі вірші Лесі Українки читали на різних мовах світу

У переддень святкування 150-ліття від дня народження відомої української письменниці Лесі Українки в Тернопільській бібліотеці для дітей відбулися читання її віршів.

Участь в заході взяли учні Тернопільської спеціалізовано школи I-III ступенів №3 та Тернопільської української гімназії і. І. Франка.

До слова, Леся Українка справжнє ім’я якої Лариса Петрівна Косач, народилася 25 лютого 1871 року у родині юриста та письменниці на Волині. Й попри нелегке дитинство, Лариса зуміла віднайти те, що допомагало їй говорити до інших та знаходити відклик у серцях людей. Усі свої печалі та радості, вона проявляла у рядках, що назавжди закарбувалися у літературній історії України.

Під час літературного вечора «Довго щирими тими словами до людей промовлятиму я…» школярі декламували вірші Лесі Українки.

Окрім того відбулися особливі читання віршів на різних мовах світу, а саме англійській, німецькій, французькій, польській. Оскільки, сама Леся Українка була чудовим перекладачем та багато власних віршів на іноземні мови переклала сама.

Таким рішенням організатори та школярі хотіли показати літературу української поетеси на весь світ, аби про неї не тільки взнали більше людей, але й розуміли сенс і текст її поезій.

Поширити:

Post Author: Diana