У Тернополі зберігатимуться старовинні ікони з розбомбленого храму в Лисичанську

З міста Лисичанськ Луганської області до Тернополя евакуювали вишиті ікони та церковні речі. Святині вивозили під обстрілами та передали на зберігання до Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ.

Тринадцять старовинних вишитих ікон, ризи та молитовники знайшли військові в зруйнованій будівлі. Згодом зрозуміли, що там була церква. Про це розповів депутат Тернопільської обласної ради VI скликання, боєць батальйону Свобода НГУ Сергій Демчишин, який привіз церковні речі до нашого міста.

«В цьому приміщення знаходилася греко-католицька церква Покрови Пресвятої Богородиці Лисичанська. Зв’язалися зі священником першим, який в 2015 році був засновником храму. Враховуючи його побажання, а це Іван Гуня з Тернополя, враховуючи те, що в Лисичанську проходять бойові дії, що ці реліквії треба було зберегти, то він побажав, щоб їх було передано в Тернопільську єпархію, бо вона мала відношення до заснування цієї церкви», – розповідає Сергій Демчишин.

Прийняв та освятив церковні речі отець Андрій Говера. На знак вдячності за врятовані речі, священник подарували військовим ікони Зарваницької Матері Божої, які оберігатимуть наших Захисників на передовій.

Поширити:

Post Author: Diana