У центрі Тернополя дзвеніли шаблі та лунали постріли

Шаблі, мечі та кинжали, пістолі, рушниці та фузії – все це можна було не лише побачити на Театральному майдані Тернополя, але й потримати в руках і навіть спробувати, як воно працює.

У День міста, 28 серпня, у Тернополі презентували експозицію “Звитяги героїв України”, на якій представили макети зброї та костюми Київської Русі, козацтва та УПА.

Депутат Тернопільської обласної ради Володимир Бобко вирішив долучитися до проведення свята та безпосередньо взяти участь у ньому, в такий спосіб привітавши рідне місто.

«Замість того, щоб пиляти відосики і вітати Тернопіль на екрані, вирішив за краще привітати місто вживу на Театральному майдані. Глядачам ніби такий інтерактив сподобався, можна ж було помацати представника тогочасного Тернополя, махнути шаблею і навіть бахнути з пістоля в небо чи поцілити мішень з лука.

Звитяги героїв України та козацька слава є однією з важливих сторінок історії, про які сьогодні ми й нагадали тернополянам. Наша історія творить сьогодення. Але разом із тим ми маємо пам’ятати, що ми теж є творцями історії. Від наших вчинків та дій сьогодні залежить майбутнє наступних поколінь. І саме тому ми не маємо права на помилку, так само як і не маємо більше права робити щось «по приколу». Тому і бажаю Тернополю, щоб через кількасот років на його центральному майдані тамтешнім тернополянам не було соромно відтворювати діяння нас теперішніх», – зазначив Володимир Бобко.

Впродовж дня на центральному майдані міста діяли майстер-класи з фехтування та стрільби з лука. Також, всі бажаючі мали можливість покататися верхи на конях.

«Кожен з нас міг взяти участь в святкуванні дня міста Тернопіль. Чи то актором, чи глядачем. Міг і шаблюкою махнути, і шапку лицарську вдягнути, і з пістоля стрельнути. Адже ми всі команда однодумців, сильна духом і яка не розмінюється на дрібниці», – наголосив краєзнавець, депутат Тернопільської обласної ради Михайло Тимошик, який цього дня перевтілився у козака.

Співорганізатор свята Богдан Бутковський розповів, що захід покликаний показати історію наших предків, якими вони були героями, як захищали нашу державу. Адже це допоможе надихнути  сучасне покоління, в тому числі, і молодь.

Мирослава Вовна

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *