прапор

У Зборові козаки знову розбили королівське військо

У Зборові з нагоди вшанування Зборівської битви відбувся урочистий концерт патріотичної пісні та історичне козацьке шоу.

Взяв участь у заході та привітав усіх присутніх з 30-річчям відновлення Незалежності України голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко.

«Ми, українці, маємо святий обов’язок — пам’ятати найвизначніші події історичного минулого нашого славного народу. Значення Національно-визвольної війни українського народу 1640-их років важко переоцінити. Одним із ключових поєдинків того часу, який відбувся на Тернопільщині, стала Зборівська битва. Укладення Зборівського договору заклало юридичні підвалини Української козацької держави — Гетьманщини. Історично становлення України відбувалося протягом багатьох століть. За цей час не одному поколінню українців довелося ціною власного життя здобувати право прийдешніх поколінь на вільне та незалежне життя», — наголосив очільник області.

За словами організатора заходу керівника комунальної установи Тернопільської обласної ради Тернопільський обласний молодіжний методичний центр Богдана Бутковського, у реконструкції було задіяно понад 100 учасників різного віку.

«Напередодні Дня відновлення Незалежності України відбувся фестиваль у рамках якого ми провели театралізоване шоу з елементами історичної реконструкції. У шоу було задіяно понад 100 учасників від юнацького до похилого віку, у яких є надзвичайно міцний козацьких дух», – зазначив Богдан Бутковський.

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *