В Україні вшановують пам’ять жертв Голодоморів

Дорогі тернополяни! Шановна Громадо!

Україна у скорботі. Українці згадують жертв Голодомору 1932-33 років, а також Голодоморів 1921-1922 та 1946-1947 років.

Говорити про Голодомор завжди важко, осягнувши масштаб трагедії, яку пережив український народ. Понівечені людські долі. Виснажена душа українського народу. Немислимий масштаб цієї трагедії. Ім’я їй – Голодомор. Її суть – геноцид.

Цей геноцид організував для знищення української нації кровожерливий комуністичний режим. Це мають пам’ятати всі українці: Від Сяну до Дону, від української діаспори у США та Канаді до діаспори у Росії. Українці всіх поколінь.

Вдумайтеся у ці цифри. Лише смерть від голоду забрала більше 3 мільйонів чоловік, а непрямі втрати пов’язані із погіршенням демографічної ситуації сягнули за різними даними до 12 мільйонів чоловік.

Червоні кати знищили третину української нації.

Як писав свого часу відомий американський науковець, автор терміну «геноцид» Рафаель Лемкін:  «Голодомор є класичним прикладом радянського геноциду, найдовшого і наймасштабнішого експерименту – винищення української нації».

Але дякуючи Богу та силі Української нації, українці ВИЖИЛИ, залишилися вільними в душі.

Мільйонні жертви комуністичного режиму навчили нас не вірити у «солодкі» обіцянки ворога. Бо за словами про райське комуністичне майбутнє, українців чекала смерть за ТРИ КОЛОСКИ.

Тому українці скинули комуністичне ярмо, відродили свою незалежну державу. Під час Революції Гідності – відстояли право жити у незалежній, демократичній, правовій державі, де людей не нищать голодоморами, а поважають право українця залишатися самим собою, шанувати свою історію і свої традиції. А під час російської агресії на сході Україні зі зброю в руках відстояли це право.

І сьогодні день, коли ми вшановуємо пам’ять мільйонів українців, які загинули жорстокою смертю, щоб жили МИ, жили наші ДІТИ та ВНУКИ.

Тож нехай сьогодні свічки пам’яті в українських оселях будуть символом вогню мільйонів українських сердець, які вшановують пам’ять закатованих голодом пращурів та які сповнені рішучості боротися за волю народу та незалежність Держави.

У глибокій скорботі схилімо наші голови на знак пам’яті за тими, хто загинув голодною смертю, став жертвою репресій тоталітарного режиму.

Ми не забули.

Ми пам’ятаємо.

Вічна пам’ять загиблим!

Міський голова Сергій Надал

Post Author: Diana

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *