облрада

Як налагодити ефективну роботу ЦНАПів розповіли представники громад Тернопільщини

На базі Тернопільського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» відбулася консультація щодо надання адміністративних послуг в громаді.

Керівник Тернопільського регіонального офісу Наталія Онищук підкреслила, що захід відбувається у форматі діалогу, аби представники громад могли з перших вуст дізнатися як функціонує ЦНАП і які послуги можливо у ньому надавати.

Радник Тернопільського РО Михайло Лисиканич зауважив, що виклики з наданням адміністративних послуг назріли ще у 80-их роках ХХ ст. в Європі. Підходи приватного ринкового сектору до діяльності держави та органів місцевого самоврядування у сфері адміністративних послуг застосували, аби вирішити цілу низку проблем.

Практичним досвідом з присутніми поділився Марко Шафран, керівник ЦНАП у Козлівській громаді, який створили за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

За його словами, передусім, потрібно створити робочу групу та концепцію ЦНАПу. Окрім того, варто потурбуватися про приміщення для ЦНАПу і перевірити чи воно підходить для надання адмінпослуг за певними вимогами.

Марко Шафран переконаний, що чималу підтримку варто приділяти навчанню персоналу ЦНАПу. Також слід проаналізувати, які послуги потрібні у громаді, аби пізніше їх надавати населенню. А ще треба замислитися, чи зможе громада ефективно надавати майбутні послуги, врахувати відстань до суб’єктів, з якими співпрацюватиме ЦНАП, яким чином туди передаватимуть пакети документів тощо.

«ЦНАП — це не формальність. ЦНАП  це обличчя громади. Маємо чітко розуміти, що саме потрібно громаді», — наголосив Марко Шафран.

Він резюмував, що нині існує чимало методичних посібників, рекомендацій, в тому числі і розроблених в рамках Програми «U-LEAD з Європою», і порадив ними скористатися.

Наприкінці зустрічі Марко Шафран порадив громадам відвідати Шумський, Байковецький та Чортківський ЦНАПи, аби на власні очі переконатися в ефективному та якісному наданні адміністративних послуг.

Поширити:

Post Author: Автор