Як тернополянам охолодити оселю без кондиціонера

У літню спеку стає великою необхідність охолодитися, проте не у всіх є кошти, щоб придбати кондиціонер.

Звичайно, установка кондиціонера – це найкращий спосіб боротьби з некомфортно високою температурою в приміщенні, але в наших умовах він не завжди себе виправдовує. Чи варто витрачати гроші для того, щоб два-три тижні справжньої спеки в році охолоджуватися? Тим більше що існують різні способи боротьби з некомфортно високою температурою, які дозволяють вирішити цю проблему меншими зусиллями.

Один з найефективніших способів – нічне охолодження і денна ізоляція приміщення. У нічний час рекомендується ширше відкривати вікна і двері для того, щоб простір заповнився прохолодним повітрям. Вранці, коли сонце починає нагрівати повітря, слід закрити всі вікна щільно, засунути світлонепроникні штори. Протягом усього дня температура в приміщенні буде відчутно нижчою, ніж зовні (краще відключити і електроприлади, що нагрівають повітря).

Ця методика давним-давно довела свою результативність. Звичайно, ще комфортнішим буде використання звичайних вентиляторів для того, щоб створювати хоч якийсь вітерець всередині. Найбільший ефект дає стельовий вентилятор, проте він потребує і найбільших витрат.

Ще один непоганий вихід – це придбання мобільних освіжувачів повітря з функцією охолодження. Це не традиційні кондиціонери, оскільки вони не мають повітропроводів (шлангів для відведення гарячого повітря). У них необхідно заливати холодну (в ідеалі, крижану) воду, яка згодом буде випаровуватися повітря, знижуючи температуру, в середньому на 7-8 градусів проти показників термометра за вікном. Незручність цієї техніки в тому, що з її допомогою можна охолодити лише невелике приміщення, а крім того, сюди потрібно постійно заливати холодну воду.

Поширити:

Опубліковано: Diana

Post Author: Diana