Літо – це та пора, коли часто замислюються як охолодитися, не завдаючи шкоди здоров’ю. Зробити це досить просто, достатньо дотримуватися нескладних правил. Лікарі назвали поради для порятунку від спеки, щоб люди влітку відчували себе добре.
До групи ризику потрапляють пенсіонери. У них частіше за інших підвищується тиск і неправильно працює серцево-судинна система. Тому літнім людям в сильну спеку краще не виходить на вулицю з 12-ї до 16-ї години. У теплу погоду бажано відмовитися від важкої їжі, ковбаси, м’яса і газованої води. Солодкі напої підсилюють спрагу, а влітку і без того постійно хочеться пити. Видільна система видаляє зайву воду з організму через органи зовнішньої секреції. Газована вода протипоказана в спеку заради зменшення потовиділення.
При температурі повітря понад 30 градусів бажано вживати несолодке воду з лимоном. Цитрусові дозволяється додавати тільки тим, у кого немає захворювань шлунка, наприклад, гастриту. В іншому випадку можуть виникнути неприємні відчуття.
Влітку потрібно, їсти більше фруктів і овочів. Деякі з них відмінно втамовують спрагу, наповнюють організм живильними речовинами, мікроелементами та енергією. Свинину або яловичину бажано замінити рибою або, в крайньому випадку, куркою.
Допускається вживати каші, як джерело вуглеводів. Алкоголь у спеку неприпустимий, особливо під час відпочинку на морі, озері, біля річки.
Лікарі радять не пірнати при температурі понад 30 градусів. На глибині в ставку вода на порядок холодніша ніж температура повітря. В результаті у людини може відбутися стрибок артеріального тиску через різку зміну температурного режиму. Вона може втратити свідомість і навіть втопитися, якщо на неї ніхто вчасно не зверне уваги.
При їзді на авто в спеку потрібно обов’язково брати з собою заморожену воду. Якщо в машині немає кондиціонера, то в міру танення рідини від пляшок буде виходити холод і в салоні стане свіжіше.
Також врятуватися від спеки допоможуть банани, хурма, фрукти та овочі зелених відтінків.