Як уникнути переохолодження перебуваючи в укриттях

Тисячі українців сьогодні змушені ховатися у підвалах та бомбосховищах, щоб уберегти свої життя. Сидячи в укриттях, потрібно знати, як уникнути переохолодження, яке знижує захисні функції організму і може стати причиною загострення хронічних хвороб.

Як не захворіти в таких умовах радять медики.

ЩО ВДЯГНУТИ

Не замерзнути у холодному приміщенні допоможе багатошаровість. Намагайтеся надягати кілька речей, не знімайте взуття, навіть якщо ви озброїлися теплими пледами. Будьте у шапці, щоб не застудити голову. Після закінчення “тривоги” поверніться додому та прийміть гарячий душ. Після чого одягніть теплий халат, шкарпетки та тапки. Подбайте про те, щоб не переохолодити нирки. У бомбосховищі сидіть на щільному покритті, утепліть зону попереку. Обмотайте її вовняною хусткою, а ноги накрийте ковдрою або спальником. Щоб захистити від переохолодження дітей, тримайте їх на руках, не дозволяйте сидіти на підлозі.

ЯК ЗІГРІТИСЯ У ХОЛОДНОМУ ПРИМІЩЕННІ

Фахівець стверджує – можна нанести тонкий шар мазі, що зігріває, яка допоможе поліпшити кровообіг. З цією місією добре впорається “Діп Ріліф” або “Діклофенак”. А ось спиртових зігрівальних мазей краще уникати, тому що вони пересушують шкіру і можуть утворювати на ній тріщини.

ЧИ МОЖНА ПИТИ ЧАЙ ЧИ КАВУ

Лікарі попереджають, що чай та кава – це не найкращий спосіб зігрітися, адже за своїми властивостями ці напої є охолодними. Замініть їх на окріп або теплу воду. У термос із гарячою водою можна покласти лимон, мед або варення.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО НЕМАЄ МОЖЛИВОСТІ ПРИЙНЯТИ ДУШ

Зараз дуже важливо дотримуватися гігієни, оскільки прийняти душ в умовах війни проблематично. Запасіться вологими серветками, придбайте серветки для інтимної гігієни. Обробляйте шкіру малюкам після туалету і зміни памперсів, щоб уникнути запалення, сверблячки, появи інфекцій.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *