«Замість компоту гаряча вода, що парує»: що насправді відбувається в інтернаті на Тернопільщині

У Новосільській спеціальній школі на Тернопільщині київська адвокатка Інна Мірошниченко оприлюднила в соцмережі результати моніторингової перевірки.

З шокуючими кадрами Інна поділилась на своїй інстаграм-сторінці.

«Зауважу, що на цей заклад йде майже 20 000 000 гривень на рік. Скільки іде благодійних внесків, встановити неможливо», – написала адвокатка.

Вона розповіла Суспільному, що перевірку здійснювали без попереднього повідомлення дирекції.

«Ми маємо регламент дій, як здійснюємо перевірку. У нас є аудіо та відеофіксація. Усе це ми передали до різних контролюючих органів: міністерства освіти і науки, поліції, служби у справах дітей», – розповідає Інна.

Також додала, що найчастіше у дитячих будинках виявляють однакові порушення, а саме: неналежні умови проживання та відсутність індивідуальних речей гігієни.

«Біля кабінету директора під ключем є красива відремонтована ігрова кімната! З купою іграшок, частина з яких в упаковці. Чи бувають тут діти? Ні. Це кімната з маршруту «для перевірок і волонтерів». Ніхто з опитаних мною дітей там не бував», – розповіла адвокатка.

Також, за словами Інни Мірошниченко, встановили, що зафіксовані два випадки сексуального насильства між дітьми, проте скільки всього було фактів зґвалтувань – невідомо.

«Найменшій жертві – 8 років. Нікого з контролюючих органів про це не повідомили. Дітям не надали медичну та психологічну допомогу. На наше питання «Чому?» відповіді не було. Тобто, керівництво навіть не зробило вигляд, що вперше чують.

А зі всіма дітьми проговорити не було змоги. Нам чинили перешкоди, дітям не дозволяли з нами комунікувати протягом усього часу», – обурююється жінка.

Діти сказали адвокатці, що скаржилися керівництву:

«Були вжиті заходи з покарання, але ніхто не викликав поліцію, судових медиків, не провели експертизу щодо того чи були якісь пошкодження внутрішніх органів, я маю на увазі статевих органів у дівчат. Дитина в 15 років, якщо вона не живе активним соціальним життям, тобто не має доступу до будь-яких відео порнографічного характеру, то взагалі не знає, що таке секс. А там діти не отримують сексуальної освіти, звідки вони мають знати, що це таке. Тож є велике запитання щодо того, як дирекція збирається обґрунтовувати, що ми нібито змусили дітей казати про сексуальне насилля, а звідки вони дізналися, що таке сексуальне насилля? І тим не менш, всі ці дані ми передали. Сподіваюся, що правоохоронні органи вчинять усі необхідні дії», – говорить Інна Мірошніченко.

У дописі в соцемережах також зауважила, що слова «інваліди, аутисти, нікому не потрібні, тупі, хворі: це все казали нам про дітей у присутності дітей».

«Діти там нормальні. Так, не вміють читати, писати (з вини закладу). Але дуже спраглі до контакту, спілкування, обіймів. Найсумніше те, що це не поодинокий випадок. Але нічого. Ми доїдемо всюди. І зробимо все, аби припинити ці знущання над дітьми», – додає Інна Мірошніченко.

Також зазначила, що це був моніторинговий візит – «Громадські монітори – інститут, створений на базі омбудсмена з метою захисту прав дітей».

Поширити:

Опубліковано: Любов Сонячна

Джерело: Тернопільська газета