На Тернопільщині значно нижчі закупівельні ціни на молоко у населення

На переробні підприємства Тернопільщини у січні–вересні 2018 року  надійшло 21,1 тис.т сільськогосподарських тварин (у живій масі), або на 9,8% менше в
порівнянні з січнем–вереснем 2017року.

Переробні підприємства пропонували в середньому за тонну живої ваги худоби та птиці 33,0 тис.грн (на 9,1% більше, ніж у січні–вересні 2017р.), з них за велику рогату худобу – 34,9 тис.грн (на 8,7% більше).

У січні–вересні цього року на підприємства молочної галузі надійшло 162,6 тис.т молока, що на 1,4% більше, ніж за 9 місяців минулого року. Молочну сировину переробники області закупляли в середньому по 6,7 тис.грн за тонну. У порівнянні з січнем–вереснем 2017 року закупівельна ціна на молоко зросла на 7,2%. Однак, зважаючи на якісні показники сировини, у господарствах населення молоко, як і раніше, купують за нижчими цінами, ніж в агроформуваннях. Зокрема, за тонну молока сільськогосподарським підприємствам платили в середньому 7,5 тис.грн, селянським господарствам –4,3 тис.грн, – повідомляє Головне управління статистики в тернопільській області.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *