Основним торговим партнером Тернопільщини є Польща

На Тернопільщині обсяги експорту та імпорту послуг у січні–червні цього року становили відповідно 44,8 млн.дол. США та 3,6 млн.дол. Порівняно з січнем–червнем минулого року експорт збільшився на 24,9%, імпорт – на 2,7%.

Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі послугами становило 41,2 млн.дол. Зовнішньоторговельні операції послугами область здійснювала з партнерами із 94 країн світу. Експортні послуги надавали 42 підприємства області, імпортними користувалося 46.

До країн Європейського Союзу експорт послуг становив 88,5% від загального обсягу експорту, імпорт послуг з цих країн – 91,5% від загального обсягу імпорту.

Основним торговим партнером як в експорті, так і в імпорті послуг була Польща (82,2% обласного експорту та 42,4% обласного імпорту). Вагомі обсяги експорту послуг здійснювались до США, Індії та Швеції, імпорту послуг – з Німеччини, Бельгії та Швеції.

Основу структури експорту-імпорту послуг складали послуги з переробки матеріальних ресурсів, ділові і транспортні послуги, послуги пов’язані з подорожами та послуги у сфері телекомунікації, комп’ютерні, інформаційні послуги, – повідомляє Головне управління статистики в Тернопільській області.

Post Author: Редактор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *