освіта

Почесний консул України у Познані відвідав Тернопільщину

Вчора, 4 квітня, Вітольд Хоровський  та керівник Представництва Міністерства закордонних справ України у Львові В’ячеслав Войнаровський зустрілися, із керівництвом області. Мова йшла про напрямки співпраці Тернопільщини з Великопольським воєводством.  Також головною темою була і підтримка ініціативи  встановлення на будівлі школи села Цигани Борщівського району меморіальної дошки Лукашу Хоровському, батька  високоповажного гостя і непересічної особистості в українсько-польських відносинах. Він відійшов у засвіти у 2011 році. Лукаш Хоровський  реалізував на території Тернопільської області немало проектів, серед яких: відновлення школи у селі Цигани, реалізація проектів навчання дітей з Тернопільщини у Польщі, відновлення греко-католицьких та римо-католицьких церков, забезпечення медичними препаратами, медичною технікою  районної лікарні   тощо.

«Будь-яка пропаганда не зможе зруйнувати сталі зв’язки між Україною та Польщею, як  і не завадить  нашій тісні співпраці., – наголосив Віктор Овчарук під час зустрічі.  – Дякую Вам та усьому польському народу за підтримку  України у час війни, за розуміння та співробітництво. Тернопільщина  відкрита до співпраці та створює  сприятливий інвестиційний клімат».

Вітольд Хоровський розповів про реалізацію культурних та громадських проектів у Польщі. Зокрема, цьогоріч відбудеться уже 10 ювілейний фестиваль «Українська весна у Познані».

«Розглядається низка ініціатив, спрямованих на допомогу українській економіці, зазначив Вітольд Хоровський. — Ми демонструємо всім нашим недругам, що український та польський народи — разом. Ми робимо все, аби й надалі зміцнювати наші дружні та партнерські відносини».

Довідково. Основними завданнями почесного консульства України в Познані є: захист і підтримка інтересів України, юридичних осіб і громадян України, які проживають і працюють у Великопольщі; зміцнення співпраці в політичному, економічному, науковому та культурному напрямках між Польщею і Україною.

Поширити:

Post Author: Ганна Зета